KONST / Litografier / Färglitografi 16558068

nr 1655 8068

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Signerad. Färglitografi, bildmått: 49x63cm, yttermått inklusive ram: 70x83cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 4 november 2024
kl 20:36:38

4/11 17:08:17 1      Vinnande bud

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin